Kredyty firmowe – bank czy inna instytucja?

Kredyty firmowe

W każdej firmie może przyjść moment, w którym konieczne będzie podjęcie decyzji o pożyczeniu pieniędzy na określony cel, bez względu na to, jakim ten cel jest. Wystarczy dobrze się rozejrzeć, a rozwiązanie problemu pojawi się samo. Wbrew pozorom bank nie jest dzisiaj pierwszą instytucją, do której udajemy się, żeby pożyczyć pieniądze. Zdecydowanie popularniejsze są dzisiaj instytucje pozabankowe ze względu na ciekawsze oraz atrakcyjniejsze propozycje dla przedsiębiorców.

Co warto brać pod uwagę przy wyborze oferty?

Najważniejsze jest przede wszystkim to, czy w wybranej przez nas instytucji otrzymam pieniądze. W przypadku banków sprawdzana jest dokładnie historia kredytowa, więc głównym warunkiem otrzymania pieniędzy z banku jest po prostu jej posiadanie – nowe działalności najczęściej nie mają szans na pozyskanie funduszy w ten sposób. Oczywiście bardzo ważne są również same warunki, na jakich oferowana jest konkretna transakcja.

A co z pożyczkami spoza banku?

Tutaj sytuacja wygląda znacznie prościej i lepiej, ponieważ pieniądze może uzyskać firma, która nie posiada historii kredytowej, a na rynku istnieje od dzisiaj. Także warunki, na jakich udzielane są pożyczki poza bankami, są znacznie lepsze niż w przypadku banków. Pożyczka może być udzielona na kwotę między 1000 a 10000 złotych na okres od dwóch do pięciu lat, jednak najkorzystniejsze i mające najmniejsze raty są zobowiązania dwuletnie. Wszystkie zaś posiadają roczne oprocentowanie w wysokości jedynie 10%.