0 zł za Konto dla Młodych i wiele innych usług w PKO BP

PKO BP nie należy do banków, które rozpieszczają swoich klientów częstymi promocjami. Tym większa jest nasza satysfakcja, że na łamach Czerwonej-Skarbonki możemy zaprezentować ofertę Konta dla Młodych, która zapewnia dobrodziejstwa nowoczesnej technologii – w tym 0 zł za prowadzenie rachunku i darmowe wypłaty z bankomatów na całym świecie. I to nie wszystko

PKO Konto dla Młodych od 18 do 26 lat

Propozycja największego banku w Polsce z pewnością powinna zainteresować młodszy segment klientów, w przedziale 18-26 lat. To właśnie dla nich PKO BP przygotowało kompleksową i praktyczną Ofertę, która otwiera dostęp do wielu nowoczesnych usług technologicznych, przy jednoczesnym dostępie do szeroko rozbudowanej sieci placówek i oddziałów.

Załóż PKO Konto dla Młodych z gwarancją braku opłat za usługi

I choć w tym przypadku, do zgarnięcia nie ma żadnego premiowanego bonusu, to PKO Konto dla Młodych jest tak atrakcyjnym rachunkiem, że nie sposób przejść obok niego niewzruszonym. Darmowe prowadzenie rachunku płatniczego, atrakcyjny kredyt studencki, debet na Koncie do 500 zł na 30 dni oraz wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie, bez prowizji za przewalutowanie. A do tego wszystkiego, Bank dorzuca jedną z najlepszych na rynku aplikacji mobilnych – IKO i usługę automatycznego oszczędzania. Oferta nie ma ustalonej daty zakończenia i trwa do odwołania!

Konto dla Młodych w PKO BP skierowane jest do osób w wieku 18-26 lat. Możesz więc posiadać status ucznia/studenta, być zatrudnionym na umowę o pracę, zlecenie/o dzieło albo aktualnie nie pracować. Rachunek bez względu na okoliczności jest bezwarunkowo bezpłatny.

Co oferuje PKO Konto dla Młodych?

Wiadomo, że wszystkie preferencyjne dodatki do konta blakną, gdy korzystanie z niego wiąże się z wysokimi opłatami i prowizjami. Ile kosztuje prowadzenie Konta dla Młodych i jakie koszty mogą uprzykrzyć Ci życie? Prześwietlmy, czy warto skorzystać z tej Oferty.

 • 0 zł za prowadzenie rachunku płatniczego,
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów w Polsce i na świecie – BLIK-iem lub kartą (UWAGA: za wypłaty gotówki w walutach obcych, operatorzy bankomatów mogą pobierać opłaty),
 • Bezpłatna obsługa karty debetowej (jeśli wykonasz co najmniej 4 transakcje bezgotówkowe (za wyjątkiem przelewów) kartą bądź BLIK w okresie rozliczeniowym za miesiąc. W przeciwnym razie opłata za kartę wynosi 5 zł/miesięcznie),
 • Debet na koncie do 500 zł na 30 dni (wysokość debetu na rachunku ustalana jest indywidualnie na podstawie średnich miesięcznych systematycznych wpływów na Konto, np. z tytułu wynagrodzenia, stypendium czy renty, co najmniej raz na 3 miesiące. Oprocentowanie debetu wynosi 10 proc. w skali roku),
 • Karta debetowa z funkcją wielowalutową (gdy połączysz kartę z kontem walutowym, np. w EUR, GBP, USD, DKK, CHF, NOK, SEK, CZK, HRK lub HUF, to wypłacisz gotówkę z bankomatu oraz dokonasz płatności w kraju i za granicą – w tym w internecie, bez prowizji za przewalutowanie,
 • Preferencyjny kredyt studencki (dla studentów i doktorantów przy możliwości wyboru wypłacanych transz: 400, 600, 800, a nawet 1 000 zł/miesięcznie),
 • Nowoczesne płatności zbliżeniowe telefonem oraz BLIK-iem,
 • Dostęp do najlepszej apki bankowej IKO,
 • Bezpłatny pakiet 5 darmowych SMS-ów (w ramach usługi “Powiadomienia SMS”),
 • 0 zł za standardowe polecenie przelewu (przez serwis iPKO i aplikację IKO),
 • 0 zł za krajowe standardowe przelewy (przez internet i aplikację mobiliną IKO),
 • Bezpłatna usługa Autooszczędzania (odkładanie drobnych kwot pieniędzy przy okazji dokonywania wybranych transakcji),
 • Atrakcyjne zniżki i oferty specjalne (np. 90 dni TIDAL Premium bezpłatnie, bonus 20% w Orange z IKO, bez limitu za 1 zł dziennie w T-Mobile, a także dostęp do oferty SPA, hoteli i salonów urody w obniżonych cenach, itp.) 1.

Ile kosztuje Konto dla Młodych w PKO BP?

Jak sam widzisz, jedyna regularna opłata jaka może wiązać się z rachunkiem, to comiesięczna prowizja za kartę. Jednak i w tym przypadku naliczenia da się uniknąć za wykonanie 4 transakcji bezgotówkowych (nie wliczając w to operacji w bankomatach ani transakcji zwróconych i anulowanych).

Co ciekawe, Bank nie wskazuje wymaganej kwoty. Co oznacza, że wystarczy abyś cztery razy kupił sobie zwykłą wodę czy bilet komunikacji miejskiej, by spełnić stawiany wymóg. Jednocześnie pamiętaj, że posiadanie karty debetowej nie jest obowiązkowe i masz prawo całkowicie z niej zrezygnować, nie martwiąc się ewentualnym naliczeniem prowizji. Podczas płatności, zwykłą “debetówkę” zastąpisz – chociażby BLIK-iem albo płatnościami Apple Pay i Garmin Pay. Cenną ciekawostką dla poszukiwaczy nowinek jest również opcja płatności mobilnych telefonem – również z funkcją NFC.

Aplikacja mobilna IKO PKO BP jest zwycięzcą rankingu Retail Banker International z lutego 2019 r., obejmującego aplikacje mobilne 100 banków z całego świata!

Kto może założyć rachunek dla młodych w PKO BP?

Wymagania, co do otwarcia PKO Konta dla Młodych nie są wygórowane. Wystarczy, abyś był osobą pełnoletnią w przedziale wiekowym od 18 do 26 lat, z pełną zdolnością do czynności cywilnoprawnych. Musisz także posiadać obywatelstwo polskie oraz zamieszkanie na terenie kraju. To najważniejsze warunki, jakie Bank stawia przed młodymi klientami.

Co więcej, do założenia Konta nie jest potrzebny ani status studenta/ucznia, ani też zaświadczenie o zatrudnieniu. Nie musisz też przelewać na rachunek stypendium, pensji albo innych regularnych wpływów. Jak wspominaliśmy już na wstępie, prowadzenie Konta dla Młodych jest całkowicie darmowe.

Jak otworzyć Konto w PKO BP?

W tej kwestii, Bank postawił na nowoczesne i wygodne rozwiązania, bo wniosek o otwarcie rachunku możesz złożyć aż na trzy dostępne sposoby:

 • przez internet,
 • na selfie w aplikacji mobilnej IKO (Bank wymaga kilku zdjęć twarzy i dowodu tożsamości). Ten sposób możesz wykorzystać, nawet jeśli nie jesteś klientem PKO BP. Wystarczy, że zainstalujesz aplikację IKO na swoim smartfonie oraz odpowiesz na wskazane komendy,
 • w dowolnym oddziale PKO BP.

Złożenie wniosku online obok metody na selfie, wskazujemy jako najszybsze i najwygodniejsze sposoby na otwarcie Konta. W tym celu prezentujemy trzy proste kroki, dzięki którym staniesz się posiadaczem obecnie jednego z najlepszych rachunków na rynku.

1. Złóż wniosek online o PKO Konto dla Młodych. Podaj w nim swoje dane kontaktowe oraz udziel odpowiednie zgody. Link do promocyjnej Oferty podsyłamy poniżej:

Załóż Konto dla Młodych w PKO BP

2. Po złożeniu wniosku, otrzymasz od Banku e-maila ze sposobem otwarcia rachunku: na selfie lub z opcją “kuriera”:

 • zakładając Konto przez wideoweryfikację, będzie ono aktywne, a w wiadomości e-mail znajdziesz dane logowania do serwisu iPKO oraz aplikacji IKO,
 • zakładając Konto z opcją “kuriera”, musisz zapoznać się z e-mailem i poczekać na telefon od kuriera, który dostarczy Ci umowę do podpisu.

3. Aktywuj dostęp do rachunku poprzez usługę bankowości elektronicznej: serwis internetowy iPKO bądź aplikację mobilną IKO. Dzięki czemu, możesz bez ograniczeń korzystać ze wszystkich funkcjonalności podpiętych do Konta dla Młodych.

Być może masz już konto dla młodych w innym banku, z którego usług nie jesteś do końca zadowolony. W tym celu, PKO BP proponuje szybki proces przeniesienia rachunku lub usług płatniczych. Wystarczy, że złożysz odpowiednią dyspozycję a resztę formalności załatwi za Ciebie instytucja.

Co stanie się z Kontem, gdy skończysz 26 lat?

Gdy przekroczysz magiczny próg wiekowy, czyli skończysz 26 lat to oferta Konta dla Młodych wygasa, łącznie ze wszystkimi jego dobrodziejstwami. Wówczas, PKO BP zaproponuje Ci otwarcie Konta za Zero, o którym pokrótce wspominaliśmy w równoległej promocji.

Jeśli chciałbyś przejrzeć inne promocyjne oferty bankowe, polecamy również nasz ranking kont osobistych, który pomoże Ci dobrać najlepszy rachunek dla siebie.

Konto dla Młodych na dobry start!

Konto dla młodych, który znajduje się w ofercie PKO BP bez wątpienia nie mogło umknąć naszej uwadze. Jest nowoczesne, kompleksowe i co najważniejsze – darmowe! Dlatego, jeśli rozpoczynasz swoją przygodę z bankowością, to z jego pomocą skorzystasz z wielu profitów. Nic nie zapłacisz za obsługę rachunku, unikniesz naliczania prowizji płacąc za granicą, ale też możesz poważnie pomyśleć o swojej przyszłości i zdecydować się na atrakcyjny kredyt studencki.

Dlatego, pzed Tobą wiele udogodnień, które przydadzą Ci się w życiu codziennym. Nie są one ciężarem a jedynie wsparciem w początkach Twojej drogi finansowej. Czy Konto dla Młodych spełni Twoje oczekiwania i najważniejsze potrzeby? Mamy nadzieję, że tak i dzięki naszej obiektywnej ocenie, będzie Ci łatwiej zdecydować, czy jest ono odpowiednie dla Ciebie, czy też nie.

Aktualne promocje kont dla młodych, odnajdziesz w naszym najnowszym rankingu. Dzięki specjalnie przygotowanym ofertom, możesz odważnie rozpocząć swoją przygodę z produktami bankowymi i przy okazji nabyć praktycznych umiejętności, które mogą Ci się przydać w późniejszym czasie.

Źródło:

1. Strona PKO BP, pkobp.pl/klienci-indywidualni/konta/konta-osobiste/pko-konto-dla-mlodych/

Komentarze (0)
Dodaj komentarz

Podobne artykuły