Konto dla młodych – ranking najlepszych kont do 18 i 26 roku życia

Konto dla młodych to rachunek przeznaczony dla nastolatków między 13. a 18. rokiem życia, a także studentów i osób pracujących między 18. a 26. rokiem życia. Dzięki specjalnej ofercie przygotowanej przez Czerwoną Skarbonkę, najlepsze konto dla młodych odnajdziesz w stworzonym przez nas rankingu. Wybierz najlepsze konto i przekonaj się, który rachunek skradnie Twoje serce na dłużej.

Ranking kont dla młodych 2020

Ostatnia aktualizacja: 17 Września 2020
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert
Konto dla Młodych
Tak
? 0 zł za obsługę karty debetowej wystarczy wykonać min. 4 transakcje bezgotówkowe (z wyjątkiem przelewów) kartą debetową wydaną do konta lub przy użyciu kodu BLIK w okresie, za który jest pobierana miesięczna opłata za kartę
Promocja
Tak
Darmowe bankomaty - Polska
Nie
Bezpłatna karta
Tak
Darmowe bankomaty - za granicą
Tak
? 0 zł za obsługę karty debetowej wystarczy wykonać min. 4 transakcje bezgotówkowe (z wyjątkiem przelewów) kartą debetową wydaną do konta lub przy użyciu kodu BLIK w okresie, za który jest pobierana miesięczna opłata za kartę, w przeciwnym razie opłata wynosi 5 zł/mies.
Darmowe konto
» SPRAWDŹ «
Millenium Konto 360° Student - 200 zł premii
Tak
? założenie konta - 50 zł + dokonanie min. 5 transakcji bezgotówkowej w październiku i listopadzie - 150 zł
Promocja
Tak
? bezpłatne w przypadku min. 1 płatności kartą do konta lub BLIKIEM w miesiącu
Darmowe bankomaty - Polska
Tak
? bezpłatne w przypadku zapewnienia min. 1000 zł wpływów zewnętrznych i min. 1 płatności kartą do konta lub BLIKIEM w miesiącu
Bezpłatna karta
Tak
? bezpłatne w przypadku min. 1 płatności kartą do konta lub BLIKIEM w miesiącu
Darmowe bankomaty - za granicą
Tak
? bezpłatne w przypadku min. 1 płatności kartą do konta lub BLIKIEM w miesiącu. W przypadku braku płatności kartą lub BLIKIEM, opłata za obsługę karty debetowej wynosi 4 zł miesięcznie.
Darmowe konto
» SPRAWDŹ «
Konto Przekorzystne dla młodych
Tak
? Załóż konto za pomocą selfie i otrzymaj bonus 200 zł!
Promocja
Tak
Darmowe bankomaty - Polska
Tak
Bezpłatna karta
Tak
Darmowe bankomaty - za granicą
Tak
Darmowe konto
» SPRAWDŹ «
Konto dla młodych
Nie
Promocja
Tak
Darmowe bankomaty - Polska
Tak
Bezpłatna karta
Tak
Darmowe bankomaty - za granicą
Tak
Darmowe konto
» SPRAWDŹ «
Millenium konto osobiste - promocja 70 zł z Kontem 360° Junior i goodie
Tak
? 220 PLN przy aktywnym korzystaniu z karty i aktywacji aplikacji mobilnej
Promocja
Tak
Darmowe bankomaty - Polska
Tak
? zasilenie konta min 1000 zł i jedna płatność kartą
Bezpłatna karta
Tak
Darmowe bankomaty - za granicą
Tak
? zasilenie konta min 1000 zł i jedna płatność kartą
Darmowe konto
» SPRAWDŹ «
Konto Mobi z Moim ING
Tak
? Otwórz konto przez internet, spełnij warunki promocji a możesz zyskać do 160zł
Promocja
Tak
Darmowe bankomaty - Polska
Tak
Bezpłatna karta
Tak
Darmowe bankomaty - za granicą
Tak
Darmowe konto
» SPRAWDŹ «
Konto proste zasady od 18 do 26 lat
Nie
Promocja
Tak
Darmowe bankomaty - Polska
Tak
Bezpłatna karta
Tak
Darmowe bankomaty - za granicą
Tak
Darmowe konto
» SPRAWDŹ «
eKonto możliwości
Nie
Promocja
Tak
Darmowe bankomaty - Polska
Tak
Bezpłatna karta
Tak
Darmowe bankomaty - za granicą
Tak
Darmowe konto
» SPRAWDŹ «

Wybierz najlepsze konto i sprawdź najnowszy ranking!

Nie da się ukryć, że konto bankowe to produkt przydatny niemal w każdej sytuacji życiowej. Dlatego w szczególności dla osób młodych, stanowi początek doroślejszego zarządzania swoimi finansami: planowania wydatków, oszczędzania na zakupy i usługi, a także opłacania pierwszych zobowiązań. Konto dla młodych to również szansa, by młody człowiek poprzez obracanie się w świecie finansów nabył samodzielności i umiejętności praktycznych, które w dorosłym życiu będą dla niego niezbędne.

Dlatego z myślą o początkujących klientach, którzy poszukują taniego, prostego w obsłudze rachunku osobistego z dostępem do nowoczesnych funkcjonalności, porównywarka Czerwona Skarbonka przygotowała najnowszy ranking kont dla młodych. Przy jego tworzeniu wyróżniliśmy w zestawieniu najważniejsze parametry, jak:

 • 3 najlepsze oferty na rynku oznaczone orderami,
 • miesięczny koszt prowadzenia rachunku,
 • miesięczną opłatę za użytkowanie karty,
 • prowizję za wypłaty z bankomatów,
 • opłaty za przelew,
 • link odsyłający do oferty.

Najlepsze konto dla młodych nie różni się niczym od typowego konta osobistego – za to koszty jego prowadzenia są zdecydowanie tańsze! Dlatego banki bardzo często prowadzą kampanie promocyjne, które dopasowane są do wymagań młodych ludzi.

Konto dla młodych – co to jest?

Choć samo konto bankowe wydaje się być produktem stricte “dorosłym”, to w dobie współczesnych rozwiązań posiada ono szereg zastosowań, również przy potrzebach najmłodszego grona klientów. Co dokładnie kryje się pod pojęciem – konto dla młodych?

Są to rachunki płatnicze, które działają niemal na identycznych zasadach co typowe konta osobiste. Możesz z nich korzystać każdego dnia, realizować przelewy (w tym zagraniczne), wpłacać/wypłacać gotówkę z bankomatów, a także płacić zbliżeniowo. To także świetne narzędzia do budowania własnego budżetu i oszczędzania na dalszą przyszłość. Co niezwykle istotne, konta dla nastolatków oraz konta bankowe dla studentów są zdecydowanie tańsze w użytkowaniu niż rachunki polecane osobom dorosłym. Z tego powodu, przed podjęciem ostatecznej decyzji, porównaj kilka ofert widocznych w naszym rankingu kont dla młodych i zdecyduj się na rachunek, który w pełni odpowiada Twoim potrzebom.

Choć młodzi ludzi nie przynoszą bankom wysokich zysków, to stanowią jedną z najważniejszych grup klientów, która może zaprocentować w dalekiej przyszłości. W tym celu instytucje nieustannie rozbudowują swoją ofertę o nowe produkty, których koszty użytkowania są o wiele niższe niż dla dorosłych konsumentów.

konto dla młodych

Pierwsze konto bankowe – na co zwrócić uwagę?

Nasz ranking kont dla młodych proponuje rachunki już dla nastolatków od 13. roku życia. Jest to próg, od którego prawo dopuszcza możliwość założenia konta młodzieżowego. Jednak na ciekawe i atrakcyjne oferty nie mogą narzekać też nieco starsi, bo banki podsuwają swoim konsumentom naprawdę atrakcyjne warunki.

Na co warto zwrócić uwagę wybierając konto dla młodych?

 • Brak kosztów, czyli konto za 0 zł. Prawdziwym ideałem zarówno, jeśli chodzi o konto dla młodych 13-18 lat, jak i konto studenckie między 18-26 lat jest brak jakichkolwiek kosztów. Nie mówiąc już o bezpłatnych przelewach, opłacie za kartę płatniczą czy możliwości otwarcia rachunku przez internet,
 • Promocje. Wybierając najlepsze konto dla młodych, przejrzyj minimum kilka promocyjnych ofert na rynku. Niektóre z nich proponują swoim klientom nawet kilkaset złotych “na dzień dobry” za założenie rachunku. Większość z nich posiada w zanadrzu także wiele innych bonusów i nagród do zgarnięcia,
 • Produkty oszczędnościowe. Banki chętnie doradzają nie tylko w kwestii wyboru konta, ale też edukują w zakresie oszczędzania. Warto zatem poszukać ofert, które posiadają, np. usługę automatycznego oszczędzania, czyli zaokrąglania do pełnych kwot wydanej sumy, która trafia na subkonto oszczędnościowe dołączone do rachunku,
 • Oprocentowanie. Konta dedykowane młodym klientom wyróżniają się wieloma produktami. Zaliczyć do nich można, np. wysoko oprocentowane konto oszczędnościowe dla młodych, z pomocą którego uda Ci się odłożyć gotówkę na własne cele,
 • Bank w telefonie. To nie tylko bezpieczeństwo i wygoda, ale również szansa na dostęp do bankowości o każdej porze dnia i nocy. Obecnie, praktycznie każda instytucja udostępnia nowoczesną aplikację mobilną,
 • Dodatkowe korzyści. Coraz więcej banków zachęca klientów bogatą ofertą dla podróżników. Dlatego, jeśli planujesz wymianę językową lub lubisz podróżować po świecie, przyjrzyj się bliżej opcji karty wielowalutowej lub konta walutowego. Dzięki takim produktom nic nie tracisz na przewalutowaniu,
 • Nowoczesne formy płatności. Przed wyborem konkretnej oferty zobacz, czy dostępne są w niej nowoczesne formy płatności: BLIK, Apple Pay, Google Pay czy HCE. Niektóre banki posiadają też portfele elektroniczne: PayPal lub Neteller. Takie usługi z całą pewnością ułatwiają życie.

Wybierz najlepsze konto! Konto dla młodych – ranking

Kiedyś – konta bankowe zarezerwowane były wyłącznie dla klientów pełnoletnich, którzy przy okazji wykazywali regularne i stałe dochody na odpowiednim poziomie. Obecnie, rachunki osobiste są uosobieniem dorosłości i odpowiedzialności także wśród najmłodszej części społeczeństwa.

Poniżej prezentujemy listę banków, które w swoim zestawieniu proponują najciekawsze i najbardziej opłacalne oferty kont dla młodych.

 • mBank – eKonto możliwości
 • Pekao S.A. – Konto Przekorzystne dla Młodych
 • Getin Bank – Konto Proste Zasady od 18 do 26 lat
 • ING Bank Śląski – Konto Mobi z Moim ING
 • Alior Bank – Konto dla Młodych

Pamiętaj, że decydując się na najlepsze konto dla młodych, warto zajrzeć na wszystkie dostępne oferty w rankingu Czerwonej-Skarbonki i samodzielnie porównać różne propozycje. W końcu taki rachunek będzie towarzyszył Ci przez długie, kolejne lata.

bankowość dla młodych

Konto dla młodych – jak i kiedy założyć?

W Polsce konta osobiste może zakładać już młodzież, która ukończyła 13. rok życia. W tym czasie nastolatek aż do osiągnięcia pełnoletności, ma możliwość korzystać z jego usług. Czasem też banki łączą produkty dla młodzieży i studentów, dzięki czemu od razu trafisz na rozwiązanie kont dla młodych 13-24 lat. Musimy przy tym zaznaczyć, że rodzice do momentu ukończenia przez dziecko 18 lat, mają pełny wgląd do rachunku nastolatka. Mogą więc zablokować konkretne operacje, a nawet wyznaczyć limit na karcie.

Dodatkowo, maksymalna suma wypłaty gotówki z konta dla młodzieży, nie może przekroczyć miesięcznie 5 000 zł. Wykorzystanie większej kwoty wymaga od sądu udzielenia zgody.

Jak szybko i bezproblemowo założyć wygodne konto dla młodych?

 • Wniosek online. Jest to najprostszy i najszybszy sposób na otwarcie konta osobistego. Taki formularz wypełnisz w ciągu kilku minut przez internet. Wystarczy do tego najczęściej dowód osobisty/paszport lub legitymacja szkolna dziecka i dowód osobisty rodzica,
 • Wizyta w oddziale banku. To jeden z popularnych sposobów na otwarcie konta, choć niekoniecznie najszybszy,
 • Rozmowa telefoniczna. Alternatywnym rozwiązaniem dla powyższych metod jest telefoniczny wniosek o otwarcie rachunku dla młodych. Równie dobrze wykonasz to bez wychodzenia z domu.

Czy wiesz, że zakładając konto dla młodych nie musisz przedstawiać banku żadnych zaświadczeń ze studiów, legitymacji studenckiej czy indeksu z wyższej uczelni? Wystarczy, że posiadasz dowód osobisty oraz wiek w przedziale między 18. a 26. rokiem życia.

Konto dla młodych po 26. roku życia – czy istnieje?

Praktyka pokazuje, że większość banków oferuje konta dla młodych w przedziale: 13-24 lat oraz 18-26 lat. Zdarzają się jednak propozycje kont bankowych dla młodych do 30. roku życia.

Dlatego wybierając konkretny rachunek sprawdź, co się z nim stanie po przekroczeniu wieku, który uprawniał Cię do korzystania z konta dla młodych. Wiele instytucji automatycznie przekształca takie konto na rachunek ze standardowej oferty, którego opłaty są już zdecydowanie wyższe. Wtedy możesz albo przedłużyć umowę z bankiem, albo zerknąć na nasz ranking kont osobistych 2020 i wybrać promocyjną ofertę.

młodzi Polacy a bankowość

Najlepsze konto bankowe dla młodych – zalety

W stale zmieniającym się świecie, rachunek osobisty dla młodego człowieka jest niezwykle przydatny. Oto jego najważniejsze zalety:

 • konto osobiste za 0 zł,
 • lepsze zarządzanie finansami w niedalekiej przyszłości,
 • budowanie oszczędności,
 • wygodna bankowość elektroniczna,
 • dostęp do programów rabatowych i promocji, np. zniżki do partnerów banku,
 • pakiet ciekawych produktów dodatkowych, np. karta wielowalutowa, lokaty, konto walutowe, cashback, moneyback, chargeback,
 • bezpieczne i wygodne bankowanie o każdej porze dnia i nocy,
 • brak kosztów lub niewielkie opłaty podczas podróży za granicą.

Konto dla młodych i ranking Czerwonej Skarbonki – jest w czym wybierać!

Pośpiech jest złym doradcą – szczególnie w kwestiach finansowych. Zanim więc zdecydujesz się na upatrzone konto dla młodych, zerknij na ranking Czerwonej Skarbonki! W naszym zestawieniu uwzględniliśmy najważniejsze parametry, w tym opłaty, a także dostęp do dodatkowych produktów bankowych.

Bo bez względu na wiek, każdy młody użytkownik poszukuje w ofercie bankowej określonych atrybutów. W raporcie “Portfel Studenta – IV Edycja” za najważniejsze cechy konta bankowego, prawie 80% młodych Polaków uważa brak opłat za korzystanie z rachunku, 68% darmowe używanie karty płatniczej, a blisko 12% ciekawe programy długoterminowego oszczędzania. Z kolei ponad 10% ceni w ofercie bezpłatną kartę wielowalutową. Jednak rachunek bankowy to nie jedyna usługa, z której chętnie korzystają millenialsi. Oprócz konta osobistego, bardzo często w ich posiadaniu pojawia się karta kredytowa (43%), konto walutowe (36%), a także konto oszczędnościowe (31%)1. Osoby młode często wyszukują promocje bankowe w internecie, przez co są wymagającą grupą klientów. Mimo to banki mają dla nich szeroką ofertę – w końcu są to klienci najbardziej przyszłościowi. Wejście w dorosłość to także idealny moment na rozpoczęcie poważnego odkładania pieniędzy – sprawdź nasz ranking lokat, aby uzupełnić swój wachlarz instrumentów finansowych o dobrze oprocentowaną lokatę.

Źródła:

1. Raport ZBP, „Portfel Studenta – Edycja IV”, Październik 2019