LoanMe – opinie klientów i recenzja

Nasza ocena
4.0
Wymagania
Zaświadczenie o zarobkach
Zameldowanie
Adres e-mail
Telefon komórkowy
Status osoby fizycznej
Konto w banku
Maks. pierwsza pożyczka
500 - 6 000 zł
Złóż wniosek w loanme

Zalety i wady firmy loanme

Zalety
 • Wysoka kwota pierwszej pożyczki
 • Brak górnej granicy wiekowej
 • Szybka decyzja pożyczkowa
 • Pieniądze na koncie nawet w 3h
Wady
 • Restrykcyjne wymogi, co do zdolności kredytowej

Siedziba firmy

LOANME SP. Z O. O.

Al. Jerozolimskie 142 B

02-305 Warszawa

Dane kontaktowe

E-mail: kontakt@loanme.pl

Strona: loanme.pl

Dane firmy

Kapitał zakładowy: 205000 PLN

KRS: 0000544100

NIP: 5272729611

REGON: 360839407

Metoda wypłaty przelew na konto
Sposób weryfikacji Instantor lub przelew 1 zł
Czas wypłaty 3 godziny
Wiek pożyczkobiorcy 25 - 99 lat
Pierwsza pożyczka gratis Tak
Maks. pierwsza pożyczka 500 - 6 000 zł
Maks. kolejna pożyczka 6000 zł
RRSO 0 %
Nasza ocena 4,50
Okres spłaty 5 tygodni
Weryfikacja w bazach dłużników
BIK CCC KRD ERIF

W dzisiejszej recenzji prezentujemy jedną z najbardziej medialnych firm pożyczkowych w Polsce. LoanMe dba o wyraziste reklamy telewizyjne, co niewątpliwie pomaga budować rozpoznawalną markę. Czy jednak oferta tego pożyczkodawcy czyni go atrakcyjnym dla potencjalnego konsumenta? Sprawdźmy.

LoanMe nasza opinia

Pod nazwą LoanMe, zaczerpniętą rzecz jasna z języka angielskiego, kryje się polska firma pożyczkowa, należąca do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością o takiej samej nazwie. LoanMe działa na rynku usług pozabankowych od lutego 2015 roku, co czyni tę firmę jednym z najmłodszych graczy w branży. Przez ostatnie 5 lat działalności to przedsiębiorstwo postawiło na wyrazistą formę promocji – barwne spoty reklamowe z krzykliwym podkładem muzycznym.

Cyklicznie zmienia się w nich tematyka i w zależności od sezonu (np. świątecznego) pojawiają się one zaskakująco często podczas emisji bloków reklamowych. Przekłada się to, chcąc nie chcąc, na rozpoznawalność firmy, która dzięki kontrowersyjnym środkom promocji bez wątpienia zyskuje dużo uwagi od potencjalnych klientów. Jak to wygląda jednak z bliska?

LoanMe to firma, która kiedyś oferowała pożyczki długoterminowe, zwane też ratalnymi. Jednak wraz z zawirowaniami na rynku musiała przestawić się na chwilówki, udzielane na niewysokie kwoty. Trzeba przyznać, że LoaMe eksponuje nieco zbyt dużo miejsca na opinie klientów, choć uczciwie trzeba przyznać – o ofercie pożyczkowej dowiadujemy się wszystkiego, co potencjalnie interesuje konsumenta. Poniżej analizujemy ją szczegółowo.

Jakie warunki należy spełnić w LoanMe?

Aby dowiedzieć się, jakie wymagania wobec konsumenta formułuje LoanMe, należy kliknąć w przycisk „dowiedz się więcej” na stronie głównej. Przeczytać tam można, że aby wstępnie kwalifikować się na bycie klientem firmy, należy przede wszystkim być osobą powyżej 25 roku życia. Poza tym warunkiem LoanMe nie określa dodatkowych granic wiekowych.

Ponadto, niezbędne jest także posiadanie obywatelstwa Rzeczypospolitej Polskiej, konta w banku i miejsca stałego zamieszkania na terenie kraju. Niestety, konieczne są też formalności związane z dochodami. LoanMe uznaje za niezbędne wykazanie przez klienta stałych, udokumentowanych comiesięcznych dochodów. Wiąże się z tym też konieczność pozytywnej weryfikacji zdolności kredytowej konsumenta. W przeciwnym wypadku, opisywana firma może odmówić udzielenia pożyczki.

Proces weryfikacji pożyczkobiorcy w LoanMe

Podczas weryfikacji profilu konsumenta, LoanMe pamiętać będzie o sprawdzeniu jego historii kredytowej i zdolności finansowych poprzez zajrzenie do popularnych rejestrów. W zakładce „polityka prywatności” czytamy, że firma sprawdza rejestry Biur Informacji Gospodarczej (BIG). Do grona tego należy zarówno BIG InfoMonitor, jak i ERIF, Krajowy Rejestr Długów (KRD) czy Krajowe Biuro Informacji Kredytowej (KBIG).

Ponadto, jak dowiedzieliśmy się w rozmowie z konsultantem, LoanMe sprawdza też rejestr Biura Informacji Kredytowej. Choć informacji na ten temat próżno szukać na stronie internetowej, to zadeklarował on, że firma jest w gotowości sporządzić odpowiedni dokument potwierdzający to na piśmie, oddelegowując do tego dział prawny.

Jak wspomniano wcześniej, LoanMe nie toleruje negatywnych wpisów na temat historii kredytowej konsumenta.

Wysokość pożyczki, raty i odsetki

Oferta pożyczkowa w LoanMe oparta jest na jednej taryfie. Każda pożyczka udzielana jest na stałe 5 tygodni, a kwota, jaką można otrzymać, wynosi od 1000 do 6 000 złotych. Przed pandemią koronawirusa długość spłaty oraz wysokość udzielanych pożyczek była tu bardziej okazała, jednak ta firma musiała dostosować się do nowych zasad gry.

Reprezentatywny przykład pożyczki w LoanMe przedstawiamy na poniższym przykładzie.

Przykład reprezentatywny (Oferta dla Klienta Indywidualnego): Dla pożyczki w kwocie 1000 zł udzielonej na 5 tygodni, całkowita kwota do zapłaty wynosi 1162,38 zł  (w tym prowizja 155,75 zł) dla oprocentowania 7.2%, opłata przygotowawcza 0 zł, średnia tygodniowa rata wynosi 232,48 zł, Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 462,89%. Minimalny okres spłaty: 5 tygodni. Maksymalny okres spłaty: 5 tygodni. Maksymalna Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 462,91%. Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy. Kalkulacja została dokonana na dzień 06.07.2020 na reprezentatywnym przykładzie.

Pożyczka w LoanMe krok po kroku

Proces ubiegania się o pożyczkę w LoanMe można przedstawić w kilku przejrzystych punktach.

 1. LoanMe proponuje od 1000 do 6 000 złotych z terminem spłaty, wynoszącym 5 tygodni (nie ma już możliwości dowolnego wyboru długości spłaty). Aby zobaczyć jej koszty, należy zerknąć na poziomy zielony pasek, który informuje o wszystkich dodatkowych opłatach zawartych w danej pożyczce.
 2. Decydując się na zobowiązanie o wskazanych parametrach, należy nacisnąć przycisk „weź pożyczkę”. Następnie musimy wypełnić formularz. Niezbędne będzie podanie swoich danych osobowych, a także informacji o zarobkach i zatrudnieniu.
 3. Po sprawdzeniu historii kredytowej konsumenta w rejestrach Biura Informacji Kredytowej (BIK) i Biura Informacji Gospodarczej (BIG), wydawana jest ostateczna decyzja na temat przyznania lub odmowy udzielenia pożyczki. Klient informowany jest też o ostatecznej kwocie, na jaką LoanMe jest gotowe pożyczyć pieniądze. Decyzja jest wydawana w 15 minut.
 4. W przypadku wydania pozytywnej decyzji pożyczkowej pieniądze trafiają do klienta w przeciągu jednego dnia roboczego. Pieniądze przelewane są w formie przelewu bankowego na wskazany rachunek bankowy. To, jak szybko trafią na konto, zależne jest od godzin indeksowania przychodzących przelewów w danym banku.

LoanMe co, jeśli nie spłacimy na czas?

W przypadku problemów z terminową spłatą raty pożyczki, LoanMe zachęca do skontaktowania się z numerem infolinii (22 377 78 00). Firma deklaruje, że poinformuje klienta o możliwych sposobach na wyjście z problematycznej sytuacji. Jeżeli konsument nie podejmie się jednak kroków mających wyjaśnienie opóźnienia w spłacie, to powinien być świadom konsekwencji, jakie się z tym wiążą.

Oprócz wysyłania pism upominających o zaległym terminie spłaty, firma po nieudanych próbach kontaktu przekazuje sprawę zewnętrznej firmie windykacyjnej. LoanMe wpisuje też dane dłużników do dedykowanych rejestrów Biur Informacji Gospodarczej, co w negatywnym stopniu wpływa na zdolność kredytową konsumenta i może utrudnić mu w przyszłości ubieganie się o zobowiązania np. bankowe.

Komentarze (38)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • Komentarz od Ona
  Ona
  27.05.2020, 13:26

  Banda oszustów!!! Splaci pani po 30-tu dniach od chwili wzięcia pożyczki, i należy się prowizja za wcześniejszą spłatę. Otrzyma pani kartę podarunkową o wartości 400 zł. Karta doszła na kwotę 200 zł, a przy kwocie pożyczki 1000 zł, trzeba spłacić nawet po 30 dniach…. 2400 zł. Banda oszustów. Na pewno już z tej firmy oszukańczej nie skorzystam!!! Nie polecam!!!!

  2
 • Komentarz od Norbert
  Norbert
  28.03.2020, 13:27

  Jestem gotow w tym temacie

  1
  • Komentarz od Zbigniew
   Zbigniew
   14.04.2020, 17:14

   idę z wami

   0
 • Komentarz od Norbert
  Norbert
  28.03.2020, 13:25

  Nie polecam tej firmy nie chca zwracac kosztow i prowizji zgodnie z polskim prawem a pozyczke splacilem w ciagu 6 miesiecy a umowa byla rolowana zawarta do kwietnia 2022 roku sprawe odalem do adwokata i czekam na rozwoj sprawy ale sadze ze skonczy sie rozprawa sadowa

  1
  • Komentarz od Mona
   Mona
   21.08.2020, 12:47

   Jestem za … oddałam pozyczke przed czasem i zero oddania prowizji .. nie polecam tej firmy nikomu .. To oszustwo

   0
 • Komentarz od K.
  K.
  24.03.2020, 16:52

  Ja polecam! Wszystko sprawnie i szybko!

  0
 • Komentarz od Ewa
  Ewa
  24.03.2020, 16:01

  U mnie też wszystko w miare sprawnie poszło. Na początku miałam małe problemy ze zrozumieniem warunków bo to byłam moja pierwsza pożyczka ale konsultant mi cierpliwie wszystko wyłumaczył.

  1
 • Komentarz od T
  T
  20.03.2020, 16:51

  Dziwię się…. u mnie przebiegło wszystko sprawnie. ale raty spłacałem terminowo, może dlatego nie miałem problemów ;)

  0
 • Komentarz od Krzysztof
  Krzysztof
  19.02.2020, 14:21

  Szukam chętnych na pozew do sądu przeciwko tej samowoli !!!???

  0
  • Komentarz od Patrycja
   Patrycja
   27.03.2020, 23:29

   Witam . Tez zostałam oszukana jestem chętna na pozew zbiorowy

   1
  • Komentarz od Angelika
   Angelika
   08.06.2020, 22:29

   Mnie też oszukali. Pożyczyłam mało, a muszę spłacać 3-krotnie więcej. Dorabiają się na ludzkiej krzywdzie. Jeżeli będę przydatna, proszę o kontakt 531556610

   0
 • Komentarz od Krzysztof
  Krzysztof
  19.02.2020, 14:15

  Ta firma to rasowa lichwa ,złodzieje i oszuści zapłaciłem pierwszą o godzinie 15 zaksiegolwali zapłaciłem drugą o 15 juz zaksiegowali 2 dni po i okazało się że mam do spłaty ponad 1100 wiecej do splaty choć zapłaciłem całość przed terminem !!! Uwaga nie polecam i przestrzegam

  0
 • Komentarz od Renata
  Renata
  13.02.2020, 20:46

  Sprawa do sądu. Ktoś chętny by wygrać z nimi

  0
  • Komentarz od Krzysztof
   Krzysztof
   19.02.2020, 14:18

   Proszę o kontakt Panią Renate z godziny 20 46 z 13 lutego

   0
  • Komentarz od Zbigniew
   Zbigniew
   14.04.2020, 17:17

   tak, jestem też chętny.

   0
 • Komentarz od Łukasz
  Łukasz
  08.02.2020, 19:37

  Omijajcie z daleka!!!! Pozyczylem 5 tys jeden miesiac powinela mi sie noga i spacilen po miesiacu 5 rat zaległych. Okazało się że po miesiącu zaległości rozwiązali umowę. Teraz do oddania mam 12 tys i grozi mi wizyta windykatora terenowego. Koszt wizyty 20% wartości zadłużenia. Podobno wszystko jest w umowie której nie widziałem na oczy bo wszystko było telefonicznie. A mój telefon nawet nie potrafił otworzyć tej umowy.

  0
  • Komentarz od Renata
   Renata
   13.02.2020, 20:43

   Oszuści. Wypowiedzieli umowę mężowi bo lekko się spóźnił z 2 ratami które nadrobił w kolejnych. Grożą nam windykacja. Czy ktoś chce oddać sprawę do sądu. Pozew zbiorowy ma większą szansę by wygrać z tymi oszustami

   0
  • Komentarz od Rabinhood
   Rabinhood
   18.03.2020, 20:48

   Windykatora łopatą pogoń. W tym kraju nachodzić może tylko komornik sądowy.

   0
Weź pożyczkę w loanme