Pożyczki pod zastaw nieruchomości

Pożyczki pod zastaw nieruchomości

Pożyczki pod zastaw nieruchomości – na czym to polega?

W życiu bywa różnie, a gdy zarówno bank, jak i firmy pożyczkowe odmawiają przyznania potrzebnych pieniędzy, pojawia się pytanie – co dalej. Rozwiązaniem może być zaciągnięcie zobowiązania pod zastaw nieruchomości. Dowiedz się, na czym to polega.

Żaden bank nie udzieli pożyczki czy kredytu osobie, która nie ma zdolności kredytowej. Jeżeli należysz do grona osób, które mają małe szanse na otrzymanie środków z banku, alternatywą są pożyczki pozabankowe.

Pożyczki pod zastaw nieruchomości to rozwiązanie dla osób w kiepskiej sytuacji finansowej. Dzięki temu, że wierzyciel ma możliwość zabezpieczyć się, wpisując się na hipotekę mieszkania czy domu, możesz wnioskować o bardzo wysoką kwotę – nawet do 5 mln zł. Plusem takiego rozwiązania jest także długi okres kredytowania do 10 lat.

Zarówno negatywna historia kredytowa ujawniona w BIK, jak również egzekucja komornicza nie mają znaczenia. W dalszym ciągu możesz otrzymać pieniądze, których potrzebujesz.


Gdzie złożyć wniosek pod hipotekę?

Ciekawą firmą o interesującej ofercie jest Speed Cash Polska. Działa na rynku od 15 lat i udzieliła już tysiące pożyczek firmom, jak i osobom prywatnym. Maksymalna kwota pożyczki, o jaką można wnioskować, to nawet 5 mln zł na okres 10 lat. Gotówkę otrzymasz w 24 godziny od złożenia wniosku przy niewielkich opłatach i jasnych zasadach. Innym interesującym pożyczkodawcą jest Janvest S.A., który także proponuje 5 milionów złotych pod zastaw nieruchomości.

Złóż wniosek o pożyczkę pod zastaw

Pożyczka pod zastaw gospodarstwa rolnego – czyli rolnik szuka gotówki!

Prowadzenie działalności rolniczej to nie tylko zbiór plonów. To także niezwykle intratny interes pod warunkiem, że jest zarządzany z głową. Jednak, jak każda forma rolnictwa – oprócz tego, że przynosi bezcenną satysfakcję, to generuje spore nakłady finansowe. Środki przeznaczone na ochronę roślin, kupno paszy, materiałów siewnych, pielęgnacji zwierząt czy samo nabycie maszyn rolniczych to tylko część wydatków, z jakimi musi radzić sobie rolnik. Do tego doliczyć trzeba opłaty ewentualnych napraw sprzętu rolniczego, usług weterynaryjnych i paliwa. Dlatego w sytuacji, gdy saldo na koncie jest niewystarczające – rozwiązaniem są pozabankowe pożyczki dla rolników zaciągane pod zastaw ziemi rolnej lub gruntu.

Pożyczki online to atrakcyjna alternatywa dla kredytów bankowych – bardziej dostępna i szybsza w otrzymaniu. Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą, które z jakiś powodów nie mają szans na kredytowanie w banku, mogą zdecydować się na pożyczkę pod zastaw ziemi, gdzie zabezpieczeniem będzie działka lub nieruchomość budowlana. Na czym dokładnie polega ten typ zobowiązań? Jak sama nazwa wskazuje – pożyczka pod zastaw oznacza, że rolnik dysponuje majątkiem, którym może zabezpieczyć swój dług.

W tym przypadku ustanowienie hipoteki na księdze wieczystej nieruchomości obejmować będzie działkę pożyczkobiorcy, która jest jego własnością. Taki wpis umożliwia pożyczkodawcy odzyskanie pieniędzy, nawet gdy dłużnik nie spłaci swojego zobowiązania. Dlatego obowiązuje on przez cały okres trwania umowy i stanie się nieważny tylko wtedy, gdy rolnik spłaci całość długu w wyznaczonym terminie.

Pożyczka dla rolnika – gdzie szukać pomocy?

W pierwszej kolejności, zanim rolnik zdecyduje się na konkretną ofertę pozabankową musi upewnić się, że korzysta z pomocy wiarygodnego pożyczkobiorcy. Ten w przeciwieństwie do banku – nie wymaga zazwyczaj ani zaświadczenia o dochodach, ani oświadczenia o zatrudnieniu czy niezalegania z płatnościami w ZUS i US. Nie sprawdza również historii kredytowej wnioskującego. W takim razie, co jest niezbędne, by uzyskać pożyczkę pod zastaw ziemi rolnej?

 • Akt notarialny własności działki.
 • Numer księgi wieczystej.
 • Wypis z rejestru gruntów.
 • Zaświadczenie z gminy o warunkach zabudowy.
 • Zdjęcia działki.
 • Zabezpieczenie wierzytelności poprzez wpis do IV (obciążenie hipoteczne) lub II działu księgi wieczystej.

Które firmy pożyczkowe posiadają aktualnie w swojej ofercie pożyczki dla rolników?

 • Speed Cash – maksymalna kwota zobowiązania to nawet 10 mln zł. Przy większych sumach, pożyczki rozpatrywane są indywidualnie i zależą od klasy ziemi rolnej.
 • Janvest S.A. – możliwa do otrzymania kwota wynosi 5 milionów złotych.

Pożyczka pod zastaw ziemi to już nie kłopot!

Dlaczego warto zdecydować się na pozabankową pożyczkę pod zastaw gruntu?

 • Elastyczne i funkcjonalne rozwiązanie dla zadłużonych ze złą historią kredytową (albo chcących ją poprawić) oraz osób potrzebujących gotówki na spłatę komornika.
 • Pieniądze na oświadczenie o dochodach.
 • Pożyczki bez sprawdzania klientów w bazach: BIK, BIG, ERIF i KRD.
 • Alternatywa dla kredytów bankowych oraz pożyczek z poręczycielem.
 • Umowa pożyczki zawarta na okres od 6 do 12 miesięcy z możliwością karencji (wstrzymania lub odłożenia w czasie spłaty zobowiązania).
 • Oferta skierowana do rolników, ale i osób z różnych branż, np. przedsiębiorców, którzy szukają nowych sposobów finansowania.
 • Brak opłat za rozpatrzenie wniosku.
 • Decyzja pożyczkowa wysyłana nie dłużej niż w ciągu 48 godzin.
 • Kwoty pożyczki opiewają na kwoty sięgające kilkunastu milionów złotych.

Czym jest pożyczka pod zastaw nieruchomości?

Dla niektórych, sformułowanie „pożyczki pod zastaw nieruchomości” może być mylące. Jest to po prostu pożyczka hipoteczna, której zabezpieczeniem jest nieruchomość. Wierzyciel zabezpiecza swoje roszczenie na hipotece nieruchomości, wpisując się do księgi wieczystej. Dlatego, jeśli dłużnik przestanie spłacać pożyczkę, musi liczyć się z tym, że wierzyciel hipoteczny może zlicytować lub przejąć nieruchomość.

Gdy pożyczkę lub kredyt hipoteczny udziela bank, niezbędne jest wykonanie wyceny nieruchomości przez biegłego. Dzięki takiej wycenie specjaliści zatrudnieni w banku określają, o jaką kwotę może zawnioskować potencjalny klient. Jeśli pożyczka ma zostać udzielona przez prywatną firmę pożyczkową, to taka wycena nie jest konieczna. W efekcie czego, osoba zainteresowana otrzymuje pieniądze praktycznie od ręki, a wszelkie formalności ograniczone są do minimum.

Na co można przeznaczyć pożyczkę pod zastaw nieruchomości?

Jeżeli zdecydujesz się na pożyczkę pod zastaw nieruchomości, pożyczkodawca nie będzie wnikał, na co potrzebujesz pieniędzy. Możesz zatem przeznaczyć otrzymaną kwotę na dowolny cel. Przykładowo, na zakup innej nieruchomości, rozwój prowadzonej działalności gospodarczej czy bieżące potrzeby.

W momencie, gdy wierzyciel otrzymuje zabezpieczenie w postaci wpisu hipotecznego na nieruchomości, możesz starać się o przyznanie wysokiej kwoty. To główna zaleta takiej pożyczki online. Dodatkowo firmy pożyczkowe nie wymagają od potencjalnych klientów zaświadczeń o uzyskiwanych dochodach – przed podpisaniem z wnioskodawcą umowy sprawdzają jedynie dokumenty tyczące się nieruchomości.

Pożyczki pod zastaw nieruchomości także przez internet

Zarówno banki, jak i firmy pożyczkowe przyzwyczaiły klientów do możliwości wnioskowania o pieniądze przez internet. Właśnie dlatego o pożyczkę pod zastaw nieruchomości również zawnioskujesz online. To bardzo wygodne rozwiązanie, bo nie trzeba odwiedzać siedziby firmy i gotówkę otrzymujesz bezpośrednio na konto.

Jesteś zainteresowany pożyczką pod zastaw nieruchomości? Zapoznaj się z ofertą firm pożyczkowych i sprawdź, która przygotowała dla Ciebie najkorzystniejszą ofertę. Przed podpisaniem umowy upewnij się tylko, że będziesz miał środki na spłatę zobowiązania. W innym przypadku wierzyciel zrobi wszystko, by odzyskać pożyczone pieniądze poprzez np. licytację nieruchomości.

Na co należy uważać, zastawiając hipotekę?

Składając wniosek w firmach obecnych w rankingach Czerwonej-Skarbonki, masz pewność, że otrzymasz uczciwe warunki i jasne zasady spłaty pożyczki. Jeśli, jednak zamierzasz zdecydować się na inną ofertę dostępną na rynku, musisz zwrócić uwagę na następujące parametry. Po pierwsze, konieczne przeczytaj całość umowy, nawet jeśli jest to plik kilkudziesięciu stron. Hipoteka to często zobowiązanie na całe życie, o które musimy dbać. W przeciwnym razie pożyczkodawca może wpisać do umowy praktycznie wszystko, a to, co wypowie słownie, w żaden sposób nie jest wiążące.

W mediach często słyszymy historie osób, które tracą swoje mieszkania z powodu nieuczciwego oprocentowania. Całkowity koszt, prowizja i oprocentowanie to czynniki będące rzeczą decyzyjną przy staraniu się o kredyt pod zastaw. Następna sprawa to tzw. LTV, czyli z angielskiego „Loan To Value”. Jest to inaczej „pożyczka do wartości”, czyli wskaźnik, który określa w procentach, o jaką pożyczkę możemy się starać, posiadając hipotekę o odpowiedniej wartości. W przypadku gdy LTV wynosi 50%, a mieszkanie ma wartość 200 tys. zł, to otrzymamy pożyczkę na wysokość 100 tys. zł.


W naszym rankingu pożyczek dla firm można odnaleźć pożyczkodawców, którzy udzielają finansowania pod zastaw nieruchomości. Są to Janvest oraz Trend Capital. Pozostałe instytucje pozabankowe stosują inne formy zabezpieczeń.

Ostatnia aktualizacja: 11 Września 2020
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert
Visset pożyczka dla firm
1 - 6 miesięcy
Okres spłaty
15 minut
Czas wypłaty
2 000 - 12 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
» SPRAWDŹ «
AutoKapital
12 - 48 miesięcy
Okres spłaty
24 godziny
Czas wypłaty
10 000 - 30 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
» SPRAWDŹ «
6 - 24 miesięcy
Okres spłaty
48 godziny
Czas wypłaty
50 000 - 5 000 000 zł
Maks. pierwsza pożyczka
» SPRAWDŹ «

Zobacz cały ranking pożyczek pozabankowych dla firm:

Pożyczki dla firm >>

Mogą Cię zainteresować także:

Pożyczki ratalne >>
Kredyty gotówkowe >>
Komentarze (16)
Dodaj komentarz

Sortuj wg
 • Komentarz od Sylwester
  Sylwester
  12.05.2020, 21:26

  Jestem zainteresowany taką pożyczką

  1
 • Komentarz od Roksana
  Roksana
  05.05.2019, 12:29

  Tak sobie myślę, że najlepszym rodzajem pożyczek dla deweloperów są chyba pożyczki pod zastaw, na dobrą sprawę. Bezpieczne, da się szybko spłacić, bo już gdy bank udzieli późniejszej pożyczki to możemy częściowo pozbywać się 1-ego długu, a moim zdaniem takie dzielenie na dwa jest bezpieczne.

  1
 • Komentarz od Robert
  Robert
  04.05.2019, 16:54

  czy mogę zastawić 0,28h działki wraz z domem nie będąc przedsiębiorcą?

  1
 • Komentarz od Jakub
  Jakub
  07.03.2020, 15:07

  … i tutaj chciałbym powiedzieć, że pomoc jest bardzo trudna do uzyskania wręcz niemożliwa jeżeli chcecie uzyskać jakąkolwiek kwote zabezpieczając się na gruncie poza dużymi miastami. Szkoda.

  0
  • Komentarz od AP
   AP
   17.03.2020, 19:59

   Nie jest to prawda, dostałam finansowanie w Capital Direct. Zabezpieczeniem był grunt po Mińskiem Maz.

   0
 • Komentarz od Gawin
  Gawin
  01.09.2019, 17:50

  Z tego co podajecie to moim zdaniem jedyną sensowną opcją są pożyczki pod zastaw. Np. takie firmy jak Financial home to ugruntowana pozycja na rynku, nie są to chwilówki tylko przecież normalne pożyczki z weryfikacją klienta pod kontem zdolności finansowej. Do tego jasne zasady i mam przerzucie, że przy problemach w którymś momencie spłaty istnieje szansa jakiegoś „pokojowego” rozwiązania problemu.

  0
 • Komentarz od Małgorzata
  Małgorzata
  22.07.2019, 16:49

  Witam jestem zainteresowana pożyczka pod zastaw

  0
  • Komentarz od Paulina
   Paulina
   23.07.2019, 07:09

   W takim razie proszę skorzystać z oferty Speed Cash, nie weryfikują w bazach.

   0
 • Komentarz od Piotr
  Piotr
  29.03.2019, 08:49

  Chciałby zastawić dom

  0
 • Komentarz od Ola
  Ola
  20.03.2019, 15:17

  A co w sytuacji jak mam mieszkanie w bloku, ale nam akt notarialny i nie ma w ogóle założonej księgi na mieszkanie. Co w takiej sytuacji?

  0
 • Komentarz od Danuta
  Danuta
  18.03.2019, 14:48

  Czy da się wziąć kredyt pod zastaw domu co chcemy kupić bądź wyremontować lub zbudować?

  0
 • Komentarz od Beata
  Beata
  22.11.2018, 14:44

  Witam
  Jak wyglądają koszty pozyczki pod zastaw domu w stanie surowym zamkniętym z oknami

  0
  • Komentarz od Malgorzata
   Malgorzata
   01.04.2020, 22:04

   Czy jest możliwość otrzymania kredytu pod zastaw jeśli, jestem współwłaścicielem mieszkania.Po rozwodzie jestem.Ex mąż jest drugim współwlaścicielem. Czy jest potrzebna do tego jego zgoda?

   0
Podobne artykuły